Kiedy warto wybrać okna aluminiowe?
Do niedawna na rynku stolarki okiennej dominowały okna drewniane i z PCV, obecnie coraz więcej inwestorów wybiera również okna aluminiowe. Stosowane są przede wszystkim w budynkach użytku publicznego, siedzibach firm, obiektach handlowych, chociaż można je niekiedy spotkać również w domach jednorodzinnych. W tym artykule podpowiemy, dlaczego i kiedy warto zdecydować się na okna z aluminium.
Zastosowanie okien aluminiowych
Okna z aluminium prezentują się bardzo nowocześnie i elegancko. Dość rzadko występują w domach jednorodzinnych, za to bardzo można je spotkać w budynkach użyteczności publicznej. W obiektach mieszkalnych najczęściej stosowane są jako okna tarasowe czy ogrody zimowe.
Powszechne zastosowanie tych okien wynika przede wszystkim z właściwości aluminium, które jest materiałem lekkim, wytrzymałym i bardzo plastycznym. Można z niego otrzymać różnorodne kształty. Okna z aluminium zapewniają bardzo dobrą izolacyjność cieplną za sprawą specjalnej konstrukcji profili. Często dodatkowo zwiększane są ich właściwości cieplne poprzez zwiększanie liczby komór.
Okna aluminiowe najczęściej stosowane są w przypadku dużych przeszkleń. Zazwyczaj występują przy szklanych powierzchniach całej elewacji. Profile aluminiowe przeznaczone do produkcji okien są odpowiednio zabezpieczane i wykańczane, dzięki czemu zapewniają doskonałą odporność na korozję oraz warunki atmosferyczne. Wykazują też wytrzymałość w przypadku uszkodzeń mechanicznych.
Aluminiowe okna doskonale prezentują się w budynkach nowoczesnych, które posiadają prostą architekturę i jednolitą kolorystykę elewacji. Bardzo często wybierane są przez architektów, którzy realizują projekty obiektów takich jak m.in. hotele, biurowce, centra handlowe, siedziby firm, urzędy itp. To w takich miejscach zazwyczaj występują duże i efektowne przeszklenia.
Systemy okienno-drzwiowe w ofercie firmy Plastixal
Firma Plastixal jest producentem okien aluminiowych, a także drzwi, systemów i konstrukcji specjalnych, tworzonych na zamówienie klientów z różnymi potrzebami. Wszystkie projekty realizowane są z myślą o nowoczesnych wnętrzach i designerskich budynkach. Wszystkie produkty tworzone są z najlepszych jakościowo materiałów, których konstrukcja oraz zabezpieczenia zapewniają zadowolenie z użytkowania.
- Gospodarka
- Eksport
- Współpraca z zagranicą
- Finanse, podatki, pieniądze
- Fundusze europejskie, dofinansowywanie inwestycji
- Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
- Rolnictwo, artykuły spożywcze
- Co warto wiedzieć
Data publikacji: 08-05-2019
Kiedy warto wybrać okna aluminiowe?

Źródło: https://plastixal.pl

Zobacz również:

Okna z drewna w architekturze Europy – od zabytków po nowoczesne budownictwo
Drewniane okna łączą elegancję z trwałością, zdobiąc zarówno zabytkowe rezydencje, jak i nowoczesne budynki. Ich eksport dynamicznie rośnie, odpowiadając na potrzeby architektury klasycznej i ekologicznego nowoczesnego budownictwa.

Handel wewnątrzwspólnotowy, a eksport – czym się różnią i co warto wiedzieć?
Czy handel wewnątrzwspólnotowy to to samo co eksport? Choć oba dotyczą sprzedaży międzynarodowej, różnią się procedurami, regulacjami podatkowymi i wymogami celnymi. Sprawdź, jakie zasady obowiązują w każdej z tych transakcji.

Eksport do Szwajcarii. Współpraca handlowa z Szwajcarią
Według oficjalnych danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii wartość polskiego eksportu do Szwajcarii w 2023 roku wyniosła ponad 4 miliardy euro, podczas gdy import osiągnął poziom 2,4 miliarda euro.

Eksport warzyw. Polskie warzywa najzdrowsze
Eksport warzyw z Polski odgrywa istotną rolę w gospodarce krajowej, a także w handlu międzynarodowym.

Eksport do Szwecji. Współpraca handlowa ze Szwecją
Eksport do Szwecji oraz szeroko pojęta współpraca handlowa między Polską a Szwecją to dynamicznie rozwijający się obszar, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców

Eksport do Norwegii. Współpraca Handlowa z Norwegią
Polska i Norwegia utrzymują dynamiczne relacje handlowe, charakteryzujące się rosnącą wartością polskiego eksportu do Norwegii. W 2022 roku wartość polskiego eksportu do Norwegii wyniosła 3,398 miliarda euro