Aż 70 osób potrzeba, aby stworzyć jedną parę butów!
Buty to jedna z najważniejszych części naszej garderoby. Dbamy o nie, chętnie kupujemy nowe, niektórzy je nawet kolekcjonują. Buty są naszą wizytówką. Czy jednak wiemy jak powstają, ile osób jest zaangażowanych w ich produkcję? Jak rozróżnić dobre jakościowo obuwie od tandety z Chin podpowiada Klaudia Konopka z Conhpol elite.
Buty to jedna z najważniejszych części garderoby, w zasadzie niezbędna. Jak powstają i jak wybrać te dobre?
Świadomość z czego buty są zrobione
Polacy lubią dobre buty. Kupują te markowe, skórzane w nadziei, że będą im długo służyć i komfortowo się nosić. Jest to całkowicie słuszne. – Wybierajmy producentów, garbarzy, którzy korzystają z polskich i europejskich surowców. Skóry jakich używa się do wykonania butów powinny spełniać wszystkie normy europejskie i być w pełni bezpieczne. Absolutnie nie mogą zawierać metali ciężkich takich jak ołów, rtęć, nikiel, które są szkodliwe dla zdrowia. I mówimy tu o wszystkich elementach butów, od podeszwy, przez skórę, podszewkę i klej. Zwracajmy uwagę nawet na podszewkę, przecież to ona ma bezpośredni kontakt z naszą skórą – tłumaczy Klaudia Konopka z Conhpol elite.
Kto i gdzie szyje nasze buty?
Coraz częściej stawiamy na polskie firmy. Przestaliśmy już zachwycać się zachodnimi markami, bo przekonaliśmy się, że ich wyroby jeśli chodzi o buty czy ubrania, nie są zawsze najlepsze. Teraz ludzie chcą eleganckich, dobrych jakościowo rzeczy, które będą nosić do pracy i które będą się po prostu doskonale prezentowały. – Takiego rezultatu nie uzyskamy kupując buty szyte w Azji, warte 40 zł, które za 2 tygodnie nam się rozpadną i nawet nie będzie gdzie ich zareklamować. Stawiajmy na buty szyte w kraju, bo naprawdę mamy rewelacyjne firmy produkcyjne, które szyją na cały świat. Conhpol od 40 lat dostarcza Polakom buty, które są szyte w Polsce, ręcznie wykańczane, proces ich produkcji jest złożony, a do końcowego etapu, czyli dostarczenia ich do klienta, takie buty dotyka aż 70 osób! Co robią? M. in. Wykrajają odpowiednie materiały, zszywają cholewki i podszewki, wykańczają, stemplują wyściółkę, opalają nici, formują kształt, ćwiekują, pastują i polerują. A to tylko część z wielu czynności jakie trzeba wykonać, by powstały buty. Aż tylu ludzi dba o to, by Polacy oraz Europejczycy i nie tylko, mogli chodzić w jakościowych, wygodnych i pięknych butach. – dodaje Klaudia Konopka z Conhpol elite.
Idealnie dopasowane do okazji
Buty zarówno dla kobiet jak i mężczyzn są wizytówką. Zwłaszcza w świecie biznesu, czy showbiznesu, gdzie strój jest często komentowany przez innych. Dlatego wybierając buty, dokładnie zastanówmy się kiedy i gdzie będziemy je nosić. – Stawiajmy na modele eleganckie i ponadczasowe jak szpilki czarne czy w kolorze nude, skórzane botki i kozaki. Pasują prawie do wszystkiego i każda bizneswoman wykorzysta je wiele razy. Fashionistki mogą pozwolić sobie na kolorowe wzory i więcej szaleństwa. Panowie natomiast muszą mieć w garderobie parę dobrych oxfordów, mokasynów czy innych bardzo eleganckich i stylowych butów. – radzi Klaudia Konopka.
- Gospodarka
- Eksport
- Współpraca z zagranicą
- Finanse, podatki, pieniądze
- Fundusze europejskie, dofinansowywanie inwestycji
- Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
- Rolnictwo, artykuły spożywcze
- Co warto wiedzieć
Data publikacji: 29-07-2021

Aż 70 osób potrzeba, aby stworzyć jedną parę butów!


Źródło: https://conhpol.pl

Zobacz również:

Okna z drewna w architekturze Europy – od zabytków po nowoczesne budownictwo
Drewniane okna łączą elegancję z trwałością, zdobiąc zarówno zabytkowe rezydencje, jak i nowoczesne budynki. Ich eksport dynamicznie rośnie, odpowiadając na potrzeby architektury klasycznej i ekologicznego nowoczesnego budownictwa.

Handel wewnątrzwspólnotowy, a eksport – czym się różnią i co warto wiedzieć?
Czy handel wewnątrzwspólnotowy to to samo co eksport? Choć oba dotyczą sprzedaży międzynarodowej, różnią się procedurami, regulacjami podatkowymi i wymogami celnymi. Sprawdź, jakie zasady obowiązują w każdej z tych transakcji.

Eksport do Szwajcarii. Współpraca handlowa z Szwajcarią
Według oficjalnych danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii wartość polskiego eksportu do Szwajcarii w 2023 roku wyniosła ponad 4 miliardy euro, podczas gdy import osiągnął poziom 2,4 miliarda euro.

Eksport warzyw. Polskie warzywa najzdrowsze
Eksport warzyw z Polski odgrywa istotną rolę w gospodarce krajowej, a także w handlu międzynarodowym.

Eksport do Szwecji. Współpraca handlowa ze Szwecją
Eksport do Szwecji oraz szeroko pojęta współpraca handlowa między Polską a Szwecją to dynamicznie rozwijający się obszar, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców

Eksport do Norwegii. Współpraca Handlowa z Norwegią
Polska i Norwegia utrzymują dynamiczne relacje handlowe, charakteryzujące się rosnącą wartością polskiego eksportu do Norwegii. W 2022 roku wartość polskiego eksportu do Norwegii wyniosła 3,398 miliarda euro