Pergola tarasowa w nowoczesnym stylu od polskiego eksportera Oknario
Gdzie stoi dom tam jest i taras. Gdzie stoi taras tam pojawiają się też inteligentne rozwiązania. Pergole sprawiają, że taras może stać się naturalnym przedłużeniem salonu – niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. By tak się stało przy ich wyborze warto kierować się nie tylko walorami estetycznymi, ale też parametrami technicznymi.
Z której strony świata zaplanować taras?
Optymalnym wyborem są strony południowa lub południowo-zachodnia. Taka wystawa zapewnia najlepsze i najdłuższe nasłonecznienie w ciągu dnia i całego roku. Dzięki niej z relaksu na świeżym powietrzu można korzystać do późnego popołudnia nawet jesienią. A pomysłowym remedium na kaprysy pogody – skwar lub deszcz będzie właśnie pergola.
Pergola tarasowa, na co zwrócić uwagę?
Taras powinien gwarantować domownikom bezpieczny wypoczynek, więc konstrukcja pergoli musi być trwała i odporna na warunki atmosferyczne. W tej roli idealnie sprawdza się aluminium malowane proszkowo.
Wodoszczelność i przemyślany system odprowadzania wody, to nie tylko kwestia komfortu użytkowania, ale i trwałości całej instalacji.
Ochrona przed słońcem bez nadmiaru cienia. Jak znaleźć tzw. złoty środek?
Odpowiedzią są inteligentne pergole Suntech. Pergole z rozsuwanym dachem Aerolux lub Exxen dają możliwość swobodnego zarządzania stopniem nasłonecznienia tarasu dzięki ruchomym lamelom z możliwością całkowitego rozsunięcia dachu i otwarcia przestrzeni. Co istotne, po zamknięciu dachu, pergola jest całkowicie wodoodporna. Woda spływa po płaskim dachu bezpośrednio do rynny. System wykonano z materiałów gwarantujących trwałość i piękny wygląd pergoli.
Co więcej, rozsuwany dach ma konstrukcję modułową umożliwiającą stworzenie zabudowy o dowolnym rozmiarze. Modułowość pozwala na pełną swobodę aranżacyjną. Umożliwia tworzenie zarówno zadaszeń połączonych z bryłą budynku, jak i tych wolnostojących. W tym wypadku łatwiej jest też przearanżować konstrukcję pergoli w przyszłości, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.
- Gospodarka
- Eksport
- Współpraca z zagranicą
- Finanse, podatki, pieniądze
- Fundusze europejskie, dofinansowywanie inwestycji
- Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
- Rolnictwo, artykuły spożywcze
- Co warto wiedzieć
Data publikacji: 10-10-2022

Pergola tarasowa w nowoczesnym stylu od polskiego eksportera Oknario


Źródło: https://oknario.pl

Zobacz również:

Okna z drewna w architekturze Europy – od zabytków po nowoczesne budownictwo
Drewniane okna łączą elegancję z trwałością, zdobiąc zarówno zabytkowe rezydencje, jak i nowoczesne budynki. Ich eksport dynamicznie rośnie, odpowiadając na potrzeby architektury klasycznej i ekologicznego nowoczesnego budownictwa.

Handel wewnątrzwspólnotowy, a eksport – czym się różnią i co warto wiedzieć?
Czy handel wewnątrzwspólnotowy to to samo co eksport? Choć oba dotyczą sprzedaży międzynarodowej, różnią się procedurami, regulacjami podatkowymi i wymogami celnymi. Sprawdź, jakie zasady obowiązują w każdej z tych transakcji.

Eksport do Szwajcarii. Współpraca handlowa z Szwajcarią
Według oficjalnych danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii wartość polskiego eksportu do Szwajcarii w 2023 roku wyniosła ponad 4 miliardy euro, podczas gdy import osiągnął poziom 2,4 miliarda euro.

Eksport warzyw. Polskie warzywa najzdrowsze
Eksport warzyw z Polski odgrywa istotną rolę w gospodarce krajowej, a także w handlu międzynarodowym.

Eksport do Szwecji. Współpraca handlowa ze Szwecją
Eksport do Szwecji oraz szeroko pojęta współpraca handlowa między Polską a Szwecją to dynamicznie rozwijający się obszar, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców

Eksport do Norwegii. Współpraca Handlowa z Norwegią
Polska i Norwegia utrzymują dynamiczne relacje handlowe, charakteryzujące się rosnącą wartością polskiego eksportu do Norwegii. W 2022 roku wartość polskiego eksportu do Norwegii wyniosła 3,398 miliarda euro