ELZAB został utworzony w Zabrzu w 1969 r. jako zalążek nowej gałęzi przemysłu, oderwanej od typowego dla Śląska stereotypu krainy węgla i stali. Od ponad 55 lat spółka produkuje sprzęt elektroniczny na skalę przemysłową. Oferuje unikalny komplet kompetencji pod marką ELZAB: doświadczenie w projektowaniu urządzeń o złożonej technologii (elektronika, informatyka, mechanika) oraz potencjał produkcyjny. Spółka stawia na synergię działań – rozwija dotychczasowe produkty i wciąż poszukuje nowych możliwości, tworząc nowe gałęzie swojej działalności.
Obecnie ELZAB https://www.elzab.com.pl/pl/ jest jednym z głównych producentów kas i drukarek fiskalnych w Polsce. W ciągu ostatnich 32 lat do sklepów trafiło ponad 1 350 000 urządzeń, a marka ELZAB stała się synonimem solidności i jednym z najlepiej identyfikowanych brandów branży.
Spółka oferuje również wagi elektroniczne, uchwyty montażowe, szuflady kasowe, sprawdzarki cen oraz akcesoria do integracji systemów kasowych. Tworzy także oprogramowanie i rozwiązania IT dla znanych marek.
ELZAB poszerzył swoje portfolio także o markę ELZAB ECOPOWER https://ecopower.elzab.pl/ – linię stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Pozostając liderem na rynku fiskalnym powraca do mechatronicznych korzeni, wspierając rozwój elektromobilności w Polsce. W ofercie ELZAB ECOPOWER można znaleźć ładowarki do zastosowania domowego, komercyjnego i publicznego. Ładowarki CC Home, CC Wall i CC City są kompatybilne z każdym samochodem elektrycznym. ELZAB ECOPOWER to pierwszy krok w budowaniu oferty spółki z zakresu elektromobilności.
Niezależnie od rozbudowy oferty o nowe produkty i nowe kierunki rozwoju spółka nadal pozostaje jednym z głównych dostawców kas i drukarek fiskalnych oraz nowoczesnych rozwiązań umożliwiających zdalne zarządzanie biznesem handlowym i usługowym.
Produkty z logiem ELZAB sprzedawane są do ponad 20 krajów na całym świecie, m.in. na rynki europejskie, afrykańskie oraz Bliskiego Wschodu. Dział eksportu ELZAB stale się rozwija i poszerza działalność o kolejne kraje.
- Gospodarka
- Eksport
- Współpraca z zagranicą
- Finanse, podatki, pieniądze
- Fundusze europejskie, dofinansowywanie inwestycji
- Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
- Rolnictwo, artykuły spożywcze
- Co warto wiedzieć
Eksport
ELZAB S.A. – polski producent elektroniki przemysłowej

Źródło: https://www.elzab.com.pl/pl/

Zobacz również:

Okna z drewna w architekturze Europy – od zabytków po nowoczesne budownictwo
Drewniane okna łączą elegancję z trwałością, zdobiąc zarówno zabytkowe rezydencje, jak i nowoczesne budynki. Ich eksport dynamicznie rośnie, odpowiadając na potrzeby architektury klasycznej i ekologicznego nowoczesnego budownictwa.

Handel wewnątrzwspólnotowy, a eksport – czym się różnią i co warto wiedzieć?
Czy handel wewnątrzwspólnotowy to to samo co eksport? Choć oba dotyczą sprzedaży międzynarodowej, różnią się procedurami, regulacjami podatkowymi i wymogami celnymi. Sprawdź, jakie zasady obowiązują w każdej z tych transakcji.

Eksport do Szwajcarii. Współpraca handlowa z Szwajcarią
Według oficjalnych danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii wartość polskiego eksportu do Szwajcarii w 2023 roku wyniosła ponad 4 miliardy euro, podczas gdy import osiągnął poziom 2,4 miliarda euro.

Eksport warzyw. Polskie warzywa najzdrowsze
Eksport warzyw z Polski odgrywa istotną rolę w gospodarce krajowej, a także w handlu międzynarodowym.

Eksport do Szwecji. Współpraca handlowa ze Szwecją
Eksport do Szwecji oraz szeroko pojęta współpraca handlowa między Polską a Szwecją to dynamicznie rozwijający się obszar, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców

Eksport do Norwegii. Współpraca Handlowa z Norwegią
Polska i Norwegia utrzymują dynamiczne relacje handlowe, charakteryzujące się rosnącą wartością polskiego eksportu do Norwegii. W 2022 roku wartość polskiego eksportu do Norwegii wyniosła 3,398 miliarda euro