Opis systemu OPOTERM rolety zewnętrznej od polskiego producenta Fart Produkt
System rolet nadstawnych przeznaczony jest do stosowania w budynkach nowo wznoszonych oraz podczas modernizacji już istniejących. Decyzję o zastosowaniu rolet Opoterm w nowym budownictwie najlepiej podjąć na etapie projektu domu lub ostatecznie w momencie wstawiania stolarki okiennej. W przypadku modernizacji budynku już istniejącego decyzję należy podjąć na etapie wymiany okien. Konstrukcja skrzynki pozwala na montaż bez zabudowy, z zabudową częściową bądź całkowitą. Dostęp serwisowy możliwy jest od dołu skrzynki (od wewnątrz pomieszczenia) lub od czoła.
Budowa
Skrzynki i prowadnice są wykonane z wysokogatunkowego PVC. Wewnętrzne ocieplenie skrzynki w znaczny sposób zwiększa jej izolacyjność termiczną. Skrzynka rolety jest zakładana na okno, po zamontowaniu stanowi integralną część z elewacją budynku. Elementy systemu Opoterm nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża. Dzięki zastosowaniu wzmocnień stalowych bocznych i dolnego oraz kotew montażowych skrzynka posiada dużą stabilność nawet przy znacznych szerokościach.
Profile roletowe wykonane są z wysokogatunkowej blachy aluminiowej, pokrytej dwuwarstwową powłoką lakierniczą w systemie PUR-PA, charakteryzującą się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Dzięki piance wypełniającej profile odznaczają się dobrą izolacyjnością termiczną i dźwiękową.
Obsługa
Sterowanie roletami może odbywać się ręcznie lub poprzez napęd elektryczny połączony z systemem sterującym, pozwalającym na ich komfortową obsługę.
Walory użytkowe
Przemyślana konstrukcja rolet oraz odpowiednio dobrane materiały stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Ponadto doskonale izolują termicznie, pozwalają w znacznym stopniu obniżyć koszty ogrzewania zimą, a latem zmniejszając nagrzewanie się pomieszczeń.
Paleta kolorów
Duży wybór kolorów profili roletowych w palecie standardowej umożliwia zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów. Skrzynki roletowe oraz prowadnice występują w bogatej kolorystyce powłok renolitowych.
- Gospodarka
- Eksport
- Współpraca z zagranicą
- Finanse, podatki, pieniądze
- Fundusze europejskie, dofinansowywanie inwestycji
- Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
- Rolnictwo, artykuły spożywcze
- Co warto wiedzieć
Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
Opis systemu OPOTERM rolety zewnętrznej od polskiego producenta Fart Produkt


Źródło: https://fartprodukt.pl

Zobacz również:

Okna z drewna w architekturze Europy – od zabytków po nowoczesne budownictwo
Drewniane okna łączą elegancję z trwałością, zdobiąc zarówno zabytkowe rezydencje, jak i nowoczesne budynki. Ich eksport dynamicznie rośnie, odpowiadając na potrzeby architektury klasycznej i ekologicznego nowoczesnego budownictwa.

Handel wewnątrzwspólnotowy, a eksport – czym się różnią i co warto wiedzieć?
Czy handel wewnątrzwspólnotowy to to samo co eksport? Choć oba dotyczą sprzedaży międzynarodowej, różnią się procedurami, regulacjami podatkowymi i wymogami celnymi. Sprawdź, jakie zasady obowiązują w każdej z tych transakcji.

Eksport do Szwajcarii. Współpraca handlowa z Szwajcarią
Według oficjalnych danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii wartość polskiego eksportu do Szwajcarii w 2023 roku wyniosła ponad 4 miliardy euro, podczas gdy import osiągnął poziom 2,4 miliarda euro.

Eksport warzyw. Polskie warzywa najzdrowsze
Eksport warzyw z Polski odgrywa istotną rolę w gospodarce krajowej, a także w handlu międzynarodowym.

Eksport do Szwecji. Współpraca handlowa ze Szwecją
Eksport do Szwecji oraz szeroko pojęta współpraca handlowa między Polską a Szwecją to dynamicznie rozwijający się obszar, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców

Eksport do Norwegii. Współpraca Handlowa z Norwegią
Polska i Norwegia utrzymują dynamiczne relacje handlowe, charakteryzujące się rosnącą wartością polskiego eksportu do Norwegii. W 2022 roku wartość polskiego eksportu do Norwegii wyniosła 3,398 miliarda euro