Jak rozpoznać dobre buty?
Poznajcie pierwsze 3 z sześciu sposobów na rozpoznanie wysokojakościowego obuwia. Radzi polski producent i eksporter obuwia Conhpol.
Dajcie mi odpowiednie buty, a zawojuję świat – mawiała Marilyn Monroe. Pod tym twierdzeniem może się podpisać nie tylko wiele kobiet, ale też chyba wszyscy mężczyźni, którzy poznali komfort i urok wysokogatunkowych butów. Dobre buty są niezbędne, bo zdobią każdy strój lepiej niż biżuteria, nadają charakteru i są dyskretnym sygnałem, że ponad świecidełka cenimy elegancję, jakość i styl.
Wystarczy wiedzieć, na co zwracać uwagę! Poznajcie pierwsze 3 z sześciu sposobów na rozpoznanie wysokojakościowego obuwia.
Po pierwsze: wiedza i… mnóstwo praktyki.
Porządne buty nie należą do tanich, ale ich rozpoznanie “na oko” może być trudne dla laika (nawet kochającego buty głęboką miłością), zwłaszcza wśród panującego blichtru i zalewu produktów o kiepskiej jakości. Cena nie zawsze jest dobrym wyznacznikiem, bo koszt butów, oprócz jakości, podwyższa wiele czynników – w tym bardzo często marka. Pierwszym krokiem jest więc pozbycie się stereotypów (popularna marka=dobra jakość) i poświęcenie czasu na dokładne obejrzenie i “pomacanie” buta. Dlaczego? Bo tego, co najważniejsze w bucie, przeważnie nie widać na pierwszy rzut oka.
Po drugie: podszewka.
Czy zwracasz uwagę na podszewkę? To ona między innymi wpływa na to, jak Twoja noga czuje się bucie. Najlepsze podszewki są wykonywane ze skóry bydlęcej lub koziej, która jest grubsza i bardziej wytrzymała od powszechnie stosowanej skóry świńskiej. Doświadczeni miłośnicy butów umieją rozpoznać rodzaj skóry użytej przy podszewce, ale nie martw się – dobre miejsce do zakupu butów poznasz też po sprzedawcy, który będzie umiał odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. A powinno ich być sporo!
Po trzecie: fach
Większość elementów, które czynią but dobrym, jest ukryta. Co prawda po estetyce smukłej linii porządnego buta widać, że został wykonany według najlepszych standardów sztuki rzemieślniczej, z wykorzystaniem czasochłonnych metod, ale but ma się przecież sprawdzać w boju! Jeśli jest wysokogatunkowy będzie miał trwałe i chroniące stopę podnoski oraz odpowiednio wyprofilowane wkładki na piętę, które są wytrzymałe i odporne na deformacje (tzn. załamanie na pięcie). Istotne jest też to, co dzieje się jeszcze na etapie produkcyjnym, np. technologiczne opracowanie procesu klejenia, dzięki któremu but jest ładny, trwały i odporny.
Interesujące, prawda? To dopiero początek! O kolejnych trzech metodach rozpoznawania naprawdę wartościowego obuwia – już za tydzień.
- Gospodarka
- Eksport
- Współpraca z zagranicą
- Finanse, podatki, pieniądze
- Fundusze europejskie, dofinansowywanie inwestycji
- Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
- Rolnictwo, artykuły spożywcze
- Co warto wiedzieć
Eksport
Jak rozpoznać dobre buty?



Źródło: https://conhpol.pl

Zobacz również:

Okna z drewna w architekturze Europy – od zabytków po nowoczesne budownictwo
Drewniane okna łączą elegancję z trwałością, zdobiąc zarówno zabytkowe rezydencje, jak i nowoczesne budynki. Ich eksport dynamicznie rośnie, odpowiadając na potrzeby architektury klasycznej i ekologicznego nowoczesnego budownictwa.

Handel wewnątrzwspólnotowy, a eksport – czym się różnią i co warto wiedzieć?
Czy handel wewnątrzwspólnotowy to to samo co eksport? Choć oba dotyczą sprzedaży międzynarodowej, różnią się procedurami, regulacjami podatkowymi i wymogami celnymi. Sprawdź, jakie zasady obowiązują w każdej z tych transakcji.

Eksport do Szwajcarii. Współpraca handlowa z Szwajcarią
Według oficjalnych danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii wartość polskiego eksportu do Szwajcarii w 2023 roku wyniosła ponad 4 miliardy euro, podczas gdy import osiągnął poziom 2,4 miliarda euro.

Eksport warzyw. Polskie warzywa najzdrowsze
Eksport warzyw z Polski odgrywa istotną rolę w gospodarce krajowej, a także w handlu międzynarodowym.

Eksport do Szwecji. Współpraca handlowa ze Szwecją
Eksport do Szwecji oraz szeroko pojęta współpraca handlowa między Polską a Szwecją to dynamicznie rozwijający się obszar, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców

Eksport do Norwegii. Współpraca Handlowa z Norwegią
Polska i Norwegia utrzymują dynamiczne relacje handlowe, charakteryzujące się rosnącą wartością polskiego eksportu do Norwegii. W 2022 roku wartość polskiego eksportu do Norwegii wyniosła 3,398 miliarda euro