ELZAB został utworzony w Zabrzu w 1969 r. jako zalążek nowej gałęzi przemysłu, oderwanej od typowego dla Śląska stereotypu krainy węgla i stali. Typ produkcji, sterylność na halach montażowych i struktura zatrudnienia odróżniała zakład od początku istnienia – było to miejsce pracy głównie dla kobiet, żon górników. ELZAB SA pozostał jednak firmą wysoko wyspecjalizowaną w elektronice przemysłowej.
Przez dziesięciolecia zmieniał się asortyment produktów z logiem Mera-ELZAB - od perforatorów, do komputerów Odra, kalkulatorów inżynierskich, monitorów ekranowych i systemów monitorowych po komputery. Tworząc w latach 80-tych Meritum i Meritum II – pierwsze polskie komputery osobiste, zakład stał się ikoną elektroniki na Śląsku i w kraju.
Obecnie ELZAB jest jednym z głównych dostawców kas i drukarek fiskalnych w Polsce. W ciągu ostatnich 32 lat do sklepów trafiło ponad 1 350 000 urządzeń, a marka ELZAB stała się synonimem solidności i jednym z najlepiej identyfikowanych brandów branży. Przedsiębiorstwo posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć dystrybucji i serwisu, którą tworzy ponad 1000 firm dealerskich.
Spółka oferuje również wagi elektroniczne, uchwyty montażowe, szuflady kasowe, sprawdzarki cen, drukarki etykiet oraz akcesoria do integracji systemów kasowych.
Od ponad 55 lat ELZAB produkuje sprzęt elektroniczny na skalę przemysłową. Spółka oferuje unikalny komplet kompetencji: doświadczenie w projektowaniu urządzeń o złożonej technologii (elektronika, informatyka, mechanika).
Szeroka gama oferowanych modeli ułatwia dopasowanie do profilu i zróżnicowanych potrzeb konkretnej placówki handlowej. Dzięki temu ELZAB dostarcza urządzenia do dużych sieci detalicznych, sklepów odzieżowych, stacji paliw czy popularnych restauracji. Jednocześnie obsługuje bardzo liczne grono odbiorców z sektora usług i drobnego handlu w Polsce i poza granicami kraju.
Produkty z logiem ELZAB sprzedawane są do ponad 20 krajów na całym świecie, m.in. na rynki europejskie, afrykańskie oraz Bliskiego Wschodu. Dział eksportu ELZAB stale się rozwija i poszerza działalność o kolejne kraje.
- Gospodarka
- Eksport
- Współpraca z zagranicą
- Finanse, podatki, pieniądze
- Fundusze europejskie, dofinansowywanie inwestycji
- Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
- Rolnictwo, artykuły spożywcze
- Co warto wiedzieć
Eksport
ELZAB S.A. – polski producent kas i drukarek fiskalnych
Źródło: https://www.elzab.com.pl

Zobacz również:

Okna z drewna w architekturze Europy – od zabytków po nowoczesne budownictwo
Drewniane okna łączą elegancję z trwałością, zdobiąc zarówno zabytkowe rezydencje, jak i nowoczesne budynki. Ich eksport dynamicznie rośnie, odpowiadając na potrzeby architektury klasycznej i ekologicznego nowoczesnego budownictwa.

Handel wewnątrzwspólnotowy, a eksport – czym się różnią i co warto wiedzieć?
Czy handel wewnątrzwspólnotowy to to samo co eksport? Choć oba dotyczą sprzedaży międzynarodowej, różnią się procedurami, regulacjami podatkowymi i wymogami celnymi. Sprawdź, jakie zasady obowiązują w każdej z tych transakcji.

Eksport do Szwajcarii. Współpraca handlowa z Szwajcarią
Według oficjalnych danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii wartość polskiego eksportu do Szwajcarii w 2023 roku wyniosła ponad 4 miliardy euro, podczas gdy import osiągnął poziom 2,4 miliarda euro.

Eksport warzyw. Polskie warzywa najzdrowsze
Eksport warzyw z Polski odgrywa istotną rolę w gospodarce krajowej, a także w handlu międzynarodowym.

Eksport do Szwecji. Współpraca handlowa ze Szwecją
Eksport do Szwecji oraz szeroko pojęta współpraca handlowa między Polską a Szwecją to dynamicznie rozwijający się obszar, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców

Eksport do Norwegii. Współpraca Handlowa z Norwegią
Polska i Norwegia utrzymują dynamiczne relacje handlowe, charakteryzujące się rosnącą wartością polskiego eksportu do Norwegii. W 2022 roku wartość polskiego eksportu do Norwegii wyniosła 3,398 miliarda euro